Friday, April 20, 2012

sessizlik

.........
.........
........

alıştırmışsın çocuk
fena
.......
.......

gidip susmaya devam edeyim ben

Kaypak çalışma arkadaşı

Hayatta dik duran insanları severim, kaypaklıktan nefret ederim.Hele hem kaypak hem de fitneciler beni fıtık eder. İnsanın duruşu olmalı, suyun akışına göre bir ordan, bir burdan laf sokmalar, geri çekilmeler, bir endamlar, bir hareketler..
Kaypaklığın verdiği eziklik..ezikliğin verdiği intikam hissi..intikam hissinin yarattığı masumum ben endamesi..
Yermiyim lan!?!?
Bu insanlara kontrol edemeyecekleri gücün verilmesi zaten olayı bambaşka boyuta getiriyor, iyi ki bundan o güç mevcut değil...

siesta

yemek sonrası, koltukta yarım saat kestiriş ilaç gibi diyeceğim ama yalan, daha da fazlasına gerek var.  Haftanın son günü, sürünmekle geçiyor.  Her ne kadar akşam 1'e kadar çalışıp, akabinde uyku tutmayacağını fark edip üzerine bir 150 km yol yapmak iyi geldi ise de, bedel uykusuzluk ve kapanan gözler.

Can açık hava, bir şezlong ve güneşte uyuklamak istese de, yapılacaklar belli.  tercüme et, anlayacakları hale getir, raporlamalarını yap, hesabını kitabını kontrol et, aliyi veliye kırdır.  Yetmedi Olaf efendi ile biraz daha kikirde ki sana ufukta gözüken 16,000 kazağı da versin.

Yarın sabah açık hava da basit bir kahvaltı hayali ile bu bünye bugünü bitirir gibi.

Hepsinin üzeri evde başlayan badana, evde yaşamayı imkansız hale getirdiğinden, kaçış şarttır.  ama samandıra ama silivri, kesin olan evde kalmayacak olmaktır. Hayırlı evlat projesi kapsamında, evden kaçacak olan beni önümüzdeki hafta muhtemelen boy boy cezalar bekleyecektir, lakin boya kokusu ve ben şu an ideal ikili değiliz, zaten nefes alamayan bünye bir de bunu yerse geri dönüşsüz felaketler kapıdadır.

şimdi bir bardak daha zero doldurulur ve kuzu kuzu çalışmaya devam edilir.

Thursday, April 19, 2012

tüm uykusuzluklar

çocuklar pijamasız kalmasın diye
aferin bana
devam edeyim

...There's three ways to do things around here: the right way, the wrong way and the way that I do it.


Casino (1995)