Saturday, August 28, 2010

son derken

ikidir elixir nasılsın dediğinde cevap veriyorum ama, ama işte...
veremiyorum aslında
verecek cevap yok gibi
içinde olduğum şartlara kötü demek, nankörlük
ama birinin içimi ikna etmesi gerekir

ya bir gün bu kararlardan pişman olursak ve çok geç olursa kafamda dönüp duruyor
en basit soruya verecek cevabım yok aslında, iyi mi?

işte bildiklerimi unutmadığımı, koku alma yeteneğimi kaybetmediğimi öğrendim bu hafta. o konuda daha dik omuzlarım. Patronun gözlerindeki ifade benim için çok şey demekti. Elixir ile benim geçtiğim yoldan geçmeyenler bilmez o bakışların insana verdiklerini.

sabah 7den akşam 10a kadar dopdolu kafam, hiç boşluk yok. ama 10'dan sonra her şey biz buradayız diyor. Bastırmayı, gömmeyi hatırlıyorum yine. Başarılı değilim hala.

Yolun nasıl gideceğini biliyorum artık derken, bambaşka bir yol önümde. Geçmişe oranla pürüzsüzce gidip, kolay alınıyor bu yol. Gülümseyebilmek lazım bu durumda. Beyin uyuşmuş gibi olmamalı. Sabah erkenden havuza gittim, spor yapamadım, dün yine nazi iki hoca yordu epey kaslarımı zira. bugün de devam etsem, yarın kımıldayamayacaktım. Halide Edip romanlarını basıyor ya Can, onlara daldım bu ara. birbirinin tekrarı, dönemi eleştiren romanlar, Halide'nin değişmeyen sert bakışı ve ahlak anlayışı. yine de okumaktan alamıyorum kendimi. Sanki beni azarlıyor, ben de başımı öne eğip dinlemek zorundayım gibi kabulleniyorum bu durumu.

İnsan plan yaptıkça Allah gülermiş ya, her halde onu en çok güldürenler arasında Top 5'e oynarım.
Para, pul, mal mülk değildi istediğim. Hiç onları hayal etmedim, etmem de gerekmedi. Daha yola başlarken ben yaşlılığını güvenceye aldım, sen sadece bugünlerin için savaşacaksın diyen bir aileye sahip olmak insanın en büyük rahatlığı. Hayat savaşını başaramasam bile, yolun sonunda başımı sokacağım evim ve geçineceğim para hep olacaktı zaten. Ben hep bunalr yokmuş gibi yaşadım, yokmuş gibi savaştım. En kötü günde bile kolay kolay yardım istemedim onlardan.

Tek istediğim, hele son senelerde, sadece seveceğim bir adamdı.
Her dönemde mutlaka beni bir çok seven oldu, sevilmemeyi Allah bana hiç göstermedi çok şükür. bilirim ama yine de ne zor olduğunu. Hep giden oldum, aklıma yatmadığı zamanlar hep gittim. Canım acısa da gittim. Özlesem de gittim. Akıl dediğimiz bok hep önde oldu.
Şimdi nerede acaba?

No comments:

Post a Comment