Saturday, May 5, 2012

Bu gece

Hıdrellez ya
Uruk'um canım şu duayı paylaşmış
bende size yazayımHıdırellez Duası:

Sevdiğim kim varsa, kendim de dahil sevebileceğim herkes de dahil, sağlığı iyi olsun.

Kalbi ritmini çalsın, yanakları kiraz pembesi, dudakları bal olsun.

Teni sıcak kalsın, enerjisi dışına taşsın.

Ciğerlerinden nefes, midesinden gurultu, bacaklarından güç eksik olmasın.

Kanı bol olsun, damarlarında dönüp dönüp dolaşsın.

Sevdikleriyle bir arada olsun. Kolu kollarına değsin, gözü gözlerinin içine baksın, lafları birbiriyle başlasın.

Nesi varsa bölüşecek birisi olsun, nesi yoksa bulup getirecek biri olsun. Bu birileri az ama öz olsun, bazıları dünyada tek olsun.

Sevgisinin tamamını harcasın, harcasın ki ona büyük bir miras kalsın.

Sevmekten bıkıp usanmayacağı biri olsun, onun yeri ayrı olsun. Onu soysun, başucuna koysun ama yalan uydurmasın. O her şeyine, her haline tek tanık olsun, bir hareketiyle güldüren bir hareketiyle ağlatan olsun. Duyguların hepsi onda olsun, kalbi buna teslim olsun. Bütün şarkılar onu anlatsın, aşık olsun, sırılsıklam olsun, kurumasın

Yapmaktan bıkıp usanmayacağı bir işi olsun. İbadet eder gibi bu keşfini hergün yeniden kutlar gibi onu yapıp dursun. Yaptıkça daha iyi yaptığını görsün, daha iyi yaptıkça bunu başkaları da görsün. O başkalarının bunu gördüğünü dış gözüyle görsün iç gözüyle işine baksın

Neşesi bol olsun, kendini mutlu etsin, durduk yere neşelenmek nedir bilsin. İçinde bir şey durup durup zıplasın, duydukları gördükleri onu gıdıklasın, kahkaha attırsın, gürültü çıkarsın, saçma şeyler söylesin.

Çocuklukta en şımardığı ana sık sık gidip gelsin, nereye gidip geldiği bilinmesin.

Değiştirmek istedikleri değişsin, eskilerini atsın, ruhunu havalandırsın. Kapıda hep kamyonu dursun, dilediği yere taşınsın. Kendinden taşınmak isterse içindeki güç dışındaki sevgi ona yardımcı olsun.

Bileği bütün alışkanlıklarıyla, bağımlılıklarıyla güreşsin.

Bir şey ona sürpriz olsun. Günlerinden bir günü bir pakete sarılı olsun, açılınca içinden hiç beklemediği güzel bir haber çıksın. Bugün 365’ten herhangi biri olsun. Öylesine bir Pazartesi, arkaya kavuşturduğu ellerinde unutulmaz bir Salı saklasın. Öyle tahmini mümkün olmayan bir şey olsun ki bu, hayatın zekasını anlatsın.

Bir hayali gerçek olsun, bir hayale gözünü yumsun. Hayalini kendinden saklamasın. Bir çizgi filmde olduğunu, her şeyin mümkün olduğunu unutmasın.

Bu duayı okusun, kendi sesiyle duysun, duası gerçek olsun.

Her kelimesine şükretsin, tek satırına nazar değmesin.

Amin!

Resim çizemediğim için, bastırdım fotoğrafları, akşam gömeceğim gül ağacının altına, tutar mı tutar, 40 senede ilk kez içimden geldi...


1 comment:

  1. Uruk'a sevgilerimi yolluyorum.. :) ben de bu dua ile yatayim diyorum bu gece..

    ReplyDelete